Wydarzenia Festiwalowe
i około Festiwalowe z roku 2008

Spotkanie autorskie - 8 listopada, godz. 15:00, W BIEGU CAFE

"...koniecznosć stworzenia za każdym razem od nowa sztucznego, wymyślonego świata jest dla mnie w aktorstwie najbardziej fascynująca."
Gustaw Holoubek

6. Warszawski Festiwal Filmów Tematyce Żydowskiej oraz W biegu cafe mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z p. Małgorzatą Terlecką – Reksnis, autorką książki

Książka to zapis rozmów z wybitnym aktorem prowadzonych przez wiele lat przy stoliku w kawiarni Czytelnika, w Teatrze Ateneum oraz podczas wyjazdów do Krakowa i Zakopanego. Autorka jest dziennikarką, współpracowała z „Twoim Stylem”. „Rzeczpospolitą” i „Zwierciadłem”.

Spotkanie: 8 listopada 2008r, godz. 15:00, „W biegu cafe” w domach Centrum na ul. Marszałkowskiej.

Festiwal nasz skupia się w tym roku na osobie zmarłego wybitnego Mistrza. Film „Biały niedŸwiedŸ” z 1959 roku otwiera naszą edycję, ponadto pokażemy odcinki Klubu Profesora Tutki, Sanatorium Pod Klepsydrą, Pożegnania, Historia żółtej ciżemki i Słońce i cień.

Wystawa HOLOUBEK

W trakcie szóstej edycji Festiwalu 2008 ma miejsce wystawa w holu Kina KINOTEKA pt: HOLOUBEK autorstwa Magdy Kuleszy. Wystawa składa się z kilkuset zdjęc przedstwiajacych cały okres twórczosci Mistrza a także zdjęcia osobiste. Otwarcie wystawy miało miejsce 24 pazdziernika, zamkniecie w dniu 9 listopada 2008 roku.


Zapraszamy.

.