Wydarzenia Festiwalowe z roku 2005

31.12.2005: Warszawa:

Specjalny ekskluzywny jazzowy koncert sylwestrowy z mega gwiazda w w Warszawie, organizowany przez Daniela Strehlaua jako impreza powiazana z Festiwalem:

OŚWIADCZENIE w sprawie koncertu Woody Allena w PL

Jako inicjator, organizator i negocjator sylwestrowego koncertu Woody Allena w Polsce, którego udokumentowane zapraszanie rozpocząłem w 1998 r, w między czasie spotykając się z nim i rozmawiając w NYC, pragnę oświadczyć, że koncert Woody Allena nie odbędzie się w Fabryce Trzciny i w planowanym terminie, ponieważ w wyniku zbiegu okoliczności, którym była podwójna negocjacja agentki Woodiego, nastąpiły następujące komplikacje. Po wysłaniu jej podpisanej przeze mnie umowy zrezygnowała ona ze współpracy ze mną, ponieważ nawiązała współpracę z inną agencją w Polsce, która dość szybko się wycofała. Agentka poczuła się zagrożona i wróciła przed kilkoma dniami (07.12.2005) do mojej oferty, która z powodu krótkiego czasu do koncertu przestała być już realna. Pragnę oświadczyć, że pan Woody Allen mimo, że wykazuje znikomą otwartość medialną i nie musi udzielać medialnej wyłączności jakimkolwiek mediom w Polsce i na świecie, to dzięki moim udokumentowanym, negocjacjom zgodził się na otwartość o wiele wiekszą, niż w innych krajach.

Pozostający w kontakcie z otoczeniem Woodiego i jego agentką:
Daniel Strehlau. 09.12.2005.

29.10.2005: Warszawa: Kino LUNA Godz.: 22:30

Wystep grupy DJEMBE PAN - rytmy afrykanskie
Wystep odbedzie sie po projekcji filmu CUDOWNE ZAPOMNIENIE /20:30, Kino LUNA A/ jako kontynuacja sciezki dzwiekowej filmu.

27.10.2005: Warszawa: Jadlodajnia Filozoficzna: Koncert TRANSKAPELI

TRANSKAPELA - to muzyka inspirowana zydowska kultura muzyczna obszaru Karpat z przelomu XIX i XX w., wiazaca różnorodne watki muzyczne ksztaltowane przez wiele grup etnicznych (Zydzi, Polacy, Rumuni, Ukraincy, Slowacy, Cyganie, Niemcy, Wegrzy) na przestrzeni wieków...TRANSKAPELA - to muzyka kapel klezmerskich Transkarpatii, to muzyka wiejska i malomiasteczkowa, to muzyka grywana niegdys przez Zydów na huculskich weselach, w bukowinskich karczmach, na galicyjskich jarmarkach, to muzyka w tradycyjnym instrumentarium.

Ewa Wasilewska - skrzypce (Sielska Kapela Weselna)
Maciej Filipczuk - skrzypce, vioara cu guarna (Lautari)
Robert Wasilewski - cymbaly, altowka (Sielska Kapela Weselna)
Piotr Pniewski - wiolonczela, beben (Sielska Kapela Weselna)
TRANSKAPELA, plyta "Sounds and Shadows" (wyd. Konador 2005)
www.transkapela.com

27.10.2005: Warszawa: Godz: 9:00

Pokaz bloku edukacyjnego dla ok. 300 uczniów liceów i gimnazjów z Ursynowa w Multikinie (filmy z Fundacji Shoah zal. przez Stevena Spielberga oraz z Muzeum Oswiecimskiego - Galeria 2005).