Jury 12. edycji WARSZAWSKIEGO FESTIWALU FILMÓW o TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ 2014:


Alexander Claude - Przewodnicz±cy Jury
Musical Director – Sound Designer - Music & Sound Editor - Audio – Visual

Born on May 12, 1955 in Warsaw, Poland.

Music Direction, Design & Editing for Fillm Sound Tracks, Documentaries, Installations, Music Production, Modern Ballet & Stage Soundtracks.

Main achievements:
"Gatekeepers" by Dror More - American Film Academy “Oscar” Nomination 2013
“Footnote” by Josef Ceder – American Film Academy “Oscar” Nomination 2012
Cannes Int’l Film Festival 2011 – Official Selection in Competition. Awarded for Best Script.

“Lebanon” by Samuel Maoz – Venice Intl Film Festival 2009 - “Golden Lion” Awarded.

US MPSE (Motion Picture Sound Editors) “Golden Reel” 2011 Nomination for Best Soundtrack.

“Beaufort” by Josef Ceder – American Film Academy “Oscar” Nomination 2008, Berlin Intl Film Festival 2007 – “Silver Bear” Awarded

“My Father, My Lord” by David Volach - Volach – Tribeca International Film Festival


Anna-Wacławik-Orpik
Dziennikarka radiowa, zwi±zana z Radiem TOK FM od 2008 roku. Prowadzi cotygodniowy, autorski program "Wywiad pogłębiony" oraz, we współpracy z And± Rottenberg, program o sztuce "Andymateria". Laureatka dwóch nagród Grand Press w kategorii Wywiad (2011, 2012). Jest autorka zbioru rozmów "życie-zderzenie czołowe" (Carta Blanca, 2012) i wywiadu-rzeka "Ks. Wojciech Lemański. Z krwi ko¶ci i wiary" (Agora, 2013).

fot. Kamil WróblewskiPiotr Olak
Kinoman od zawsze; w latach licealnych chodził na wagary do kultowego kina ¦l±sk, potem (1998-2000) kierował kinem Relax w Warszawie. Kolejny etap to praca dla izraelskiej sieci kinowej Cinema City; gdzie najpierw przygotowywał do otwarcia a potem zarz±dzał obiektem Cinema City i pierwszym w Polsce IMAXem, czyli największym wtedy kompleksem kinowym w tej czę¶ci Europy.
Po kilku latach spędzonych w ¶wiecie kin domowych i nagło¶nienia (BOSE) powrócił do branzy kinowej i obj±ł stery najstarszego w kraju portalu o tematyce filmowej – Stopklatka.pl.

W 2014 roku był współtwórc± i załozycielem spółki Projekt Kino, która wystartowała i wygrała w konkursie na prowadzenie kina LUNA. Projekt Kino podpisało umowę dzierzawy obiektu kina LUNA na 10 lat.

Zapraszamy!