Jury 9. edycji WARSZAWSKIEGO FESTIWALU FILMOW o TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ 2011:

Wśród tegorocznego Jury znajdzie się:

Fakhri Hamad, Cinema Jenin, Palestyna  

Menadżer Projektu Cinema Jenin Fakhri Hamad urodził się w 1971 roku w obozie uchodzców Balata na terenie Autonomii Palestyńskiej. Dwukrotnie aresztowany podczas Pierwszej Intifady w 1988 r. oraz 1991 r., od 1993 r. zaangażowany w proces pokojowy pomiędzy Palestyną a Izraelem. Pracował w mediach, polityce, jak również dla międzynarodowych organizacji humanitarnych (COOPI, Premiere Urgence). Posiada wykształcenie prawnicze. Jako Menadżer oraz współtwórca Projektu Cinema Jenin podejmuje działania, których celem jest przygotowanie lokalnej społeczności do prowadzenia kina oraz kontynuacji projektu, na rzecz którego bez wytchnienia zdobywał fundusze w ostatnich latach. Projekt Cinema Jenin jest dla Fakhriego Hamada sposobem na aktywizację obu stron konfliktu oraz rozpoczęcie prawdziwego dialogu pokojowego.


Marcin Pesta, Program Drugi, Polskie Radio  

dziennikarz, absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiował też historię sztuki i dziennikarstwo. Zajmuje się publicystkš kulturalnš: sztuki plastyczne, film, teatr i literatura, prowadzi poranne rozmowy z gośćmi o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju.


Konrad J. Zarębski  

Krytyk i dziennikarz filmowy. Zaczynał od DKF 'zygzakiem' i pracy w Filmotece Polskiej (obecnie Narodowej), potem w zespołach - kolejno - 'Filmowego Serwisu Prasowego', tygodnika 'Film' i miesięcznika 'Videoclub', od 1994 sekretarz redakcji miesięcznika 'Kino'. W latach 1988-89 szef programowy festiwalu 'Młodzi i Film' w Koszalinie. Od kilkunastu lat prowadzi w Gazecie Telewizyjnej 'Gazety Wyborczej' autorski Alfabet Filmowy. Współautor kilku ksišżek o tematyce filmowej, tłumacz, wykładowca wiedzy o filmie.