Jury 8. edycji WARSZAWSKIEGO FESTIWALU FILMOW o TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ 2010:Małgorzata Zajączkowska, aktorka, Polska - Przewodnicząca Jury 2010  
M.Szymański/eRBe


Studiowała w PWST w Warszawie. W 1976 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie Agnieszki Holland 'Zdjęcia próbne'. Po ukończeniu szkoły rozpoczęła pracę w Teatrze Narodowym. Uznanie krytyki przyniosła jej rola Grażyny w dramacie 'Constans'. Zaraz potem otrzymała propozycję stypendium na New York University. W 1988 roku dowiedziała się, że Paul Mazursky planuje zekranizować książkę 'Enemies'. Po rozmowie wstępnej reżyser był nią zachwycony i bez wahania powierzył jej rolę. Był to jej pierwszy film w USA. Partnerowała takim gwiazdom jak Anjelica Houston i Lena Olin. Krytycy docenili jej rolę. Była jedną z faworytek do Oscarowej nominacji. Z dnia na dzień jej twarz stawała się coraz bardziej rozpoznawalna. Do współpracy zaprosił ją również Woody Allen. Ostatnią rolę za granicą zagrała u boku Sary Michelle Gellar w komedii 'Nieodparty urok'. Od czasu powrotu do Polski w 1989 r. z sukcesami występuje w produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Agata Gogołkiewicz, dziennikarka, Polska   

Zastępca sekretarza redakcji, szef działu kultury tygodnika 'Przegląd'.
Pisze, komentuje, obserwuje. Aktywna działaczka kulturalna. Pochłonięta pracą w redakcji 'Przeglądu' – recenzuje, krytykuje, chwali współczesny teatr i kino. Zajmuje się również redakcją merytoryczną i techniczną witryny Czasopism.pl.


Fakhri Hamad, Cinema Jenin, Palestyna  

Menadżer Projektu Cinema Jenin Fakhri Hamad urodził się w 1971 roku w obozie uchodzców Balata na terenie Autonomii Palestyńskiej. Dwukrotnie aresztowany podczas Pierwszej Intifady w 1988 r. oraz 1991 r., od 1993 r. zaangażowany w proces pokojowy pomiędzy Palestyną a Izraelem. Pracował w mediach, polityce, jak również dla międzynarodowych organizacji humanitarnych (COOPI, Premiere Urgence). Posiada wykształcenie prawnicze. Jako Menadżer oraz współtwórca Projektu Cinema Jenin podejmuje działania, których celem jest przygotowanie lokalnej społeczności do prowadzenia kina oraz kontynuacji projektu, na rzecz którego bez wytchnienia zdobywał fundusze w ostatnich latach. Projekt Cinema Jenin jest dla Fakhriego Hamada sposobem na aktywizację obu stron konfliktu oraz rozpoczęcie prawdziwego dialogu pokojowego.


Pini Schatz, Tel Aviv Cinematheque, Izrael  

Pini Schatz urodził się w 1961 r. w Estonii. Po ukończeniu wydziału Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Awiwie, zorganizował Konkurs Izraelskich Wideoklipów Muzycznych, który odbywał się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie. W 1996 r. wyreżyserował swój pierwszy film dokumentalny, 'Artykuł 58/4', który był produkcją izraelsko-estońską. Dokument został nominowany do nagród Izraelskiej Akademii Filmowej. Od 1997 r. Pini Schatz pracuje jako dyrektor programowy Cinematheque w Tel Awiwie.